Községünkben a jelenlegi óvoda elődje 1932-ben nyílt meg egy magánháznál. Mint gyermekmegőrzőt, Kovács Gábomé szülésznő vezette a nyári időszakban. Képesítés nélkül, de lelkesen, lelkiismeretesen tanítja a gyermekeket versre, játékra, csekély térítés ellenében.
1944-ben Vén Etelka postáskisasszony végrendeletében saját tulajdonú, jelenleg a Kossuth u. 109. sz. lakóházat óvodai célokra hagyja a községre. Kisebb átalakítás után 1946. június 1-én nyílik meg itt az óvoda. Ez az óvoda hivatalos kezdési éve is
Gajdos Hedvig vezetésével ekkor már egész évben nyitva tart a délelőtti időszakban, mint egy csoportos óvoda, 62 gyermekkel.
1948. június 17-én államosították az intézményt.
Időközben a községben végrendeletileg egy másik házat is hagytak óvodai célokra, amit eladtak, s a kapott pénzből 1951-ben. átalakították, felújították a már működő óvodát.
Később csoportot bontottak, kiszolgáló helyiségekkel, szolgálati lakással bővítették az épületet.
A folyamatos átalakítás, bővítés, javítás ellenére az évek alatt egyre jobban elhasználódott az épület. A tető beázott, a falak vizesek, salétromosak voltak, a parketta elkorhadt, a vízcsövek elrepedtek, a villanyvezeték is cserére szorult. Életveszélyessé vált a több mint 100 éves épület.
Gondjainkat a község vezetése naponta hallhatta.
Már régóta, napirenden volt az óvoda ügye. 1998-ban. úgy döntött az akkori képviselő-testület, hogy egy új, két csoportos óvodát építtet a község gyermekei számára a falu központjában, az iskola, a Sportcsarnok, a templom és az Önkormányzat szomszédságában, de távol a főút zajától, porától.
1998. tavaszán megkezdték a munkálatokat, és 1999. május 20-án, az ünnepélyes átadás után pedig birtokba vehettük a világos, tágas, a minden igényt kielégítő, jól felszerelt óvodát; amely nem csak a mai igényeknek, de a jövőkor számára is megfelelő épület.egy korszerű ebédlő kialakítása van folyamatban.
Az elmúlt évek alatt önálló intézményként, és a helyi iskolával összevontan működtünk. A csökkenő gyermeklétszám óvodánkat sem kerülte el, 1997-ben Ordas község oktatási intézményeivel társultunk, 2007. augusztus 1-től pedig a Duna-menti Közoktatási Társulás Óvodája, Általános és Művészeti Iskolájának tagintézményeként működünk. Az óvoda alapítása óta szinte mindig képesített óvónők foglalkoztak a gyermekekkel, de az óvónők gyakran váltották egymást
Jelenleg, már hosszú évek óta, jól összeszokott, helybeli óvónők foglalkozunk a gyermekekkel.
2007-től egy csoportos óvodaként működtünk, de a növekvő létszám ismét lehetővé tette ebben a tanévben a csoportbontást. Gyermeklétszámunk jelenleg 39 lő. Délelőtt kettő, délután egy gyermekcsoport működik, Szabó Ferencné és Molnárné Kiss Piroska vezetésével. A napközis feladatokat részmunkaidőben Walter Diána látja el. Az óvónők munkáját Galambos Sándorné dajka, a takarítási munkákban pedig közmunkások segítenek.
Amikor lehetőség nyílt a szabad programválasztásra, óvodánk a tevékenységközpontú nevelési programot választotta, figyelembe véve lehetőségeinket, helyi, adottságainkat, a szülők igényeit, a fenntartó és környezetünk elvárásait. Arra törekszünk, hogy gyermekeink jól érezzék magukat, szeressenek óvodába járni. Biztonságos, derűs légkör megteremtése mellett legjobb tudásunk, tapasztalatunk felhasználásával figyelembe vesszük a gyermekek szükségleteit, biztosítjuk azok kielégítését.
Célunk, hogy a különböző szociális hátterű gyermekek sokoldalú, harmonikus fejlődését, gyermeki személyiségük kibontakozását segítsük a tevékenységek által és a tevékenységeken keresztül. A tevékenységeket az évszakok köré csoportosítjuk.
Az egészséges életmódra nevelés a gyermekek személyiségének fejlesztésében kiemelt jelentőségű, ezért programunkat a „Dohányzás vagy egészség” kiegészítő programmal egészítettük ki.
Kiemelt figyelmet fordítunk környezetünk ápolására, gondozására. Kevés óvoda büszkélkedhet ilyen szép, virágos környezettel, mint a miénk! 2003-ban a „Virágos Magyarországért” Országos Környezetszépítő versenyben elért kiemelkedő teljesítményért óvodánk dicséretet kapott és pénzjutalomban részesült.
Büszkék vagyunk a „Zöld Óvoda” címre is, amit a környezeti nevelés terén végzett tevékenység elismeréseként kaptunk 2010-ben.
2003 óta foglalkozunk a sajátos nevelési igényű gyermekek egyéni fejlesztésével, beszédhibás gyermekeink pedig beszédjavító foglalkozásokon vehetnek részt. ‘
Gyermekeink mozgásigényüket a jól felszerelt udvaron,’ rossz idő esetén pedig az óvoda tágas folyosóján és a Sportcsarnokban elégíthetik ki.
Örültünk, hogy gyermekeink közül egyre többen ápolják a néphagyományokat, a helyi tagcsoportokban táncolnak.
Céljaink és feladataink megvalósításában fontosak az óvodán belül és kívüli kapcsolatok. Alapvető célunk a családokkal jó kapcsolat kialakítása.
A helyi iskola nevelőivel kölcsönösen segítjük egymás munkáját, több közös programot szervezünk. Tagóvodáink és a környező települések óvodái között is szoros együttműködésre törekszünk.
Önkormányzatunk dolgozóival, a mostani és a régi képviselő-testület tagjaival is kapcsolatunk jó, a nehéz helyzetekben is segítőszándékot tapasztalunk. Kis falu vagyunk, a közös célok elérésében egyre nagyobb szükség van a- jövőben is a támogatásra, az összefogásra.
Mert „A gyermek a miénk is, az enyém, a tied, mindannyiunké!”